ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5613427
*
nr 561 3427
Spegel
Mahogny sekelskifte, höjd: 110
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 januari 2009
kl 17:57:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 16:12:17
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: skadad
nr 561 3427
Spegel
Mahogny sekelskifte, höjd: 110
Kondition: skadad
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 januari 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/1 16:12:17 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny sekelskifte spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



